Kategórie:

Užitočné odkazy

Nájdete nás na Facebooku

Nanotechnológie na Facebooku

Sekcia nanotechnológie

Nanotextilie, nanorúška a 15minutový rýchlotest na COVID 19 ( 18. 4. 2020 )
Testovanie na detekciu virusu COVID 19 sa stalo každodennou súčastou naších životov nielen v SR. Ako testovať a reálne zabezpečiť efektívne plošné otestovanie obyvateľov ? Na trh v EU sa v najbližších týždnoch má dostať efektívnejšie a rýchlejšie riešenie, cca 15-minutový test na COVID15 s detekciou koronavírusu už po 2dňoch po infikovaní. Pomocou ľahko odobratých vzoriek testy detekujú reakciu protilátok IgM a IgG na koronavírus, aby sa počas niekoľkých málo minút zistilo, či sa pacienti infikovali vírusom. Technológia, ktorá už začala byť v Číne používaná, spresní mieru detekcie pacientov, čo lekárom umožní testovať podozrivé nosiče hneď 2 dni po podozrení na expozíciu. Test protilátok, ktorý bol schválený na predaj na európskych trhoch, sľubuje zmiernenie tlaku na laboratóriá poskytnutím rýchlej diagnostiky v mieste starostlivosti. Zdravotníckym pracovníkom sa tak otvorí rýchla možnosť klinicky posúdiť pacientov sa symptómy aj bez nich, aby mohli poskytnúť životne dôležitú starostlivosť tým, ktorí to potrebujú najviac. Celkový počet prípadov koronavírusu prekonal nečakané hranice nielen v EU a po udelení certifikátu CE by mohli byť testy na COVID19 okamžite k dispozícii, pričom výroba by sa v nadchádzajúcich týždňoch zvyšovala, aby uspokojila neutichajúci aktualny dopyt.
Solarex- a samočistenie FV panelov je realita ( 1. 8. 2012 )
Ak máte FV panely a ich údržba a čistenie je pre Vás namáhavé, máme pre Vás efektívne riešenie: Solarex je ochranná vrstva na báze TiO2 s samočistiacou funkciou na povrchu FV panelov. Nanesiete si vrstvu Solarex na panel a o jeho "samočistiaci" efekt sa postará slnko a fotokatalýza. Povrch FV panelov ostane dlhodobejšie čistý, redukcia nákladov na údržbu + zachovanie efektivity a účinnosti panelov.
Nanoconcrete-nanobeton ( 22. 1. 2011 )
Nanoconcrete-new technology for cement bonded high.tech materials - outstanding material properties like steel or ceramics, very economical and ecological - made individually with your local raw materials anywhere.New material is perfect for the building as well as the machine and safety industry etc.Cement savings up to 30% are possible - at the same time we can increase strength, flexural strength as well as further mechanical properties and improving the workability while decreasing the costs up to 30%. Nanobeton Flayer here.
Nano beton-optimalizácia betonu ( 6. 3. 2010 )
Dnes bežný a známy material ako beton nepredstavuje už len \"sivý\" nezáživný materiál zo stavby,ale práve inováciou a optimalizáciou sa otvárajú nové možnosti a perspektívy použitia betonu v 21.storočí.Jeho cielenou úpravou t.j. optimalizácia betonu môže aj tento materiál získať požadované,špeciálne funkcie,napr.vodivý beton,samočistiaci alebo antibakteriálny, beton s pevnostou v tlaku 300MPa určený pre stavby výškových budov,vysoko tvarovateľný beton určený pre architekturu atd.Práve Optimalizácia betonu a spoznanie štruktury až na nano úroveň priviedla vývojové firmi k dnešným ultra kvalitným zmesiam betonu,kde cieľenou úpravou a optimalizaciou štruktury betonu na zaklade nanotechnologie sa dosahujú doteraz nedosiahnuteľné parametre.