Kategórie:

Užitočné odkazy

Nájdete nás na Facebooku

Nanotechnológie na Facebooku

Sekcia nanotechnológie

Solarex- a samočistenie FV panelov je realita ( 1. 8. 2012 )
Ak máte FV panely a ich údržba a čistenie je pre Vás namáhavé, máme pre Vás efektívne riešenie: Solarex je ochranná vrstva na báze TiO2 s samočistiacou funkciou na povrchu FV panelov. Nanesiete si vrstvu Solarex na panel a o jeho "samočistiaci" efekt sa postará slnko a fotokatalýza. Povrch FV panelov ostane dlhodobejšie čistý, redukcia nákladov na údržbu + zachovanie efektivity a účinnosti panelov.
Nanoconcrete-nanobeton ( 22. 1. 2011 )
Nanoconcrete-new technology for cement bonded high.tech materials - outstanding material properties like steel or ceramics, very economical and ecological - made individually with your local raw materials anywhere.New material is perfect for the building as well as the machine and safety industry etc.Cement savings up to 30% are possible - at the same time we can increase strength, flexural strength as well as further mechanical properties and improving the workability while decreasing the costs up to 30%. Nanobeton Flayer here.
Nano beton-optimalizácia betonu ( 6. 3. 2010 )
Dnes bežný a známy material ako beton nepredstavuje už len \"sivý\" nezáživný materiál zo stavby,ale práve inováciou a optimalizáciou sa otvárajú nové možnosti a perspektívy použitia betonu v 21.storočí.Jeho cielenou úpravou t.j. optimalizácia betonu môže aj tento materiál získať požadované,špeciálne funkcie,napr.vodivý beton,samočistiaci alebo antibakteriálny, beton s pevnostou v tlaku 300MPa určený pre stavby výškových budov,vysoko tvarovateľný beton určený pre architekturu atd.Práve Optimalizácia betonu a spoznanie štruktury až na nano úroveň priviedla vývojové firmi k dnešným ultra kvalitným zmesiam betonu,kde cieľenou úpravou a optimalizaciou štruktury betonu na zaklade nanotechnologie sa dosahujú doteraz nedosiahnuteľné parametre.